Zahraničné správy online

Zahraničné správy

Turisti nechodia. Taiwan cíti čínsky tlak

Zlepšujúce vzťahy sa Pekingu a Tchaj-peja pred niekoľkými mesiacmi postupne začali chladnúť. A teraz sa zdá, že ich Čína zavrela priam do mrazničky.

26.10.2016 Svet

viac...

Kirgizská vláda podala demisiu

Vláda stredoázijského Kirgizska v stredu podala demisiu. Koalícia sa pred pár dňami rozpadla z dôvodu zamýšľanej zmeny ústavy, ktorá by súčasnému prezidentovi Almazbekovi Atambajevovi pomohla udržať sa pri moci.

26.10.2016 Svet

viac...

Rozkaz Pentagonu veteránom: Vráťte odmeny

Americkí veteráni, ktorí bojovali pred 10 rokmi v Afganistane alebo v Iraku dnes musia Pentagonu vrátiť odmeny, ktoré získali za bojové nasadenie.

26.10.2016 Svet

viac...

NATO Trumpa nekomentuje, ale...

S výnimkou pár krajín sa väčšina štátov v EÚ či NATO ani príliš netají, že by uprednostnili Hillary Clintonovú pred Donaldom Trumpom ako novú americkú prezidentku.

26.10.2016 Svet

viac...

Stoltenberg: Posledné kroky Moskvy nepomáhajú znižovať napätie

Kroky, ktoré vo vojenskej oblasti urobilo v poslednom čase Rusko, nepomáhajú znižovať napätie, povedal generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg.

26.10.2016 Svet

viac...

Pri prestrelke v Maďarsku zomrel policajt, útočníka zadržali

Pri akcii maďarskej protiteroristickej policajnej jednotky (TEK) v obci Böny na severozápade Maďarska v stredu zastrelili policajta.

26.10.2016 Svet

viac...

OSN očakáva masový útek obyvateľstva z Mosulu

Iracké jednotky osobitného určenia (CTS) z dedín v blízkosti frontovej línie bitky o Mosul previezli do bezpečia viac ako 1 000 ľudí. Informovala o tom agentúra AP.

26.10.2016 Svet

viac...

Ďaší vplyvný republikán bude voliť Clintonovú

Bývalý americký minister zahraničných vecí Colin Powell bude v nadchádzajúcich prezidentských voľbách voliť demokratku Hillary Clintonovú.

26.10.2016 Svet

viac...

Nemecký minister: Návrat k Schengenu bez kontrol zatiaľ nie je možný

Návrat do schengenského priestoru bez vnútorných kontrol na hraniciach zatiaľ nie je možný. Uviedol to nemecký minister vnútra Thomas de Maiziére.

26.10.2016 Svet

viac...

V evakuovanom tábore v Calais vypukli požiare

Ľahké popáleniny utrpeli dvaja mladí migranti, keď v úradne nepovolenom prisťahovaleckom tábore v prístavnom meste Calais na severe Francúzska explodovali dve fľaše so skvapalneným plynom.

26.10.2016 Svet

viac...

Turecká polícia zadržala guvernérku Diyarbakiru

Turecké úrady zadržali v utorok večer guvernérku mesta Diyarbakir Gültan Kišanakovú, ktorá je údajne podozrivá z podpory terorizmu.

26.10.2016 Svet

viac...

Na izraelsko-egyptskej hranici zastrelili 15-ročného Palestínčana

Pri streľbe na izraelsko-egyptskej hranici zahynul v utorok 15-ročný Palestínčan, informoval denník Haarec s odvolaním sa na armádu židovského štátu.

26.10.2016 Svet

viac...

EP zbavil imunity europoslanca Le Pena

Európsky parlament zbavil v utorok imunity niekdajšieho lídra francúzskeho Národného frontu (FN) Jeana-Marieho Le Pena (88), aby tak umožnili jeho trestné stíhanie.

25.10.2016 Svet

viac...

Psychicky chorý muž zranil v Nemecku štyroch ľudí

Rododendronový park v štvrti Horn v severonemeckých Brémach sa v utorok v neskorých popoludňajších hodinách stal dejiskom krviprelievania.

25.10.2016 Svet

viac...

Španielsky kráľ opäť navrhol na premiéra Mariana Rajoya

Španielsky kráľ Felipe VI. navrhol na premiéra opäť šéfa ľudovcov Mariana Rajoya, ktorý je teraz úradujúcim premiérom a ktorého strana vyhrala predchádzajúcej voľby.

25.10.2016 Svet

viac...

Nikolič: Srbsko nikdy neuvalí sankcie na Rusko

Srbsko je na ceste do Európskej únie, ale nikdy neuvalí sankcie na Rusko. Vyhlásil to v utorok srbský prezident Tomislav Nikolič.

25.10.2016 Svet

viac...

Jiřího Bradyho odškodnia, vyznamená ho premiér aj poslanci

Jiří Brady, ktorý prežil väznenie v koncentračných táboroch v Terezíne i v Auschwitzi-Birkenau dostane celý rad ocenení.

25.10.2016 Svet

viac...

Podľa prieskumov ostáva favoritom francúzskej pravice Juppé

Prezidentské primárky tradičnej francúzskej pravice by vyhral Alain Juppé. Svoj náskok pred exprezidentom Nicolasom Sarkozym v aktuálnom prieskume opäť zvýšil.

25.10.2016 Svet

viac...

NATO rozpracuje vznik práporov na Pobaltí

Severoatlantická aliancia chce mať v tomto týždni jasnejšiu predstavu o podobe štyroch mnohonárodných práporov, ktoré by mali začať pôsobiť na jar budúceho roka.

25.10.2016 Svet

viac...

Francúzsko začína ťažkou technikou likvidovať tábor v Calais

Francúzske úrady sa rozhodli už dnes pomocou bagrov začať odpratávať stany a ďalšie núdzne príbytky spolu s odpadkami v rozsiahlom utečeneckom tábore v Calais.

25.10.2016 Svet

viac...

  • Napísal: www.inace.sk
  • Published in Zahraničné správy
  • Hits: 2803
  • Vytlačiť, E-mail

Prinášame Vám najčerstvejšie spravodajstvo zo sveta. Vždy aktuálne zahraničné správy online na www.inace.sk

Aktuálne počasie

Bratislava

Trnava

Poprad

Košice

Prihlásiť